Esplani uued suunad SEB kasvuprogrammist

2018.09.17

Projekteerimisfirma Esplan lõi SEB kasvuprogrammis digitaalse abivahendi, mis aitab projekteerimisprotsessi paremini juhtida, muutes selle kuni 40% tõhusamaks. Esplani lahendus on juba pälvinud ka Kagu-Aasia ja Euroopa suurettevõtete tähelepanu.

Idee, millega Esplan kasvuprogrammis tegelema hakkas, oli rakendus Automated Design Coordination ehk ADC. See programm aitab keerulist ja pidevalt muutuvat projekteerimisprotsessi paremini juhtida. ADC kasutab paindliku planeerimise põhimõtteid ja parimat osa tänapäevastest programmidest, mis on tööle pandud spetsialistide vajadusi ning ootusi arvesse võttes.

ADC toob projekteerimisse läbipaistvuse ja efektiivsuse nii projekteerija kui ka tellija vaates. Projekteerimise projektijuhtimise protsess on paljudes ettevõtetes ajale jalgu jäänud, mistõttu ei leita soovitud efektiivsust. Esplani väljamõeldud ADC lahendab selle probleemi. Kasutades ise seda programmi oma igapäevatöös, on Esplani meeskond tõestanud, et ADC võimaldab projekteerida senisest kuni 40% efektiivsemalt, hoides kokku nii projektijuhtimise aega kui ka kulusid. Arendus pole aga peatunud ning töö käib selle nimel, et muuta programm veelgi täiuslikumaks, intuitiivsemaks ja mugavamaks.

Rohkem Esplani ADC-st siit

Workplace happiness: õnnelike töökohtade kujundamise kunst

2018.09.13

Esplani ja Äripäeva koostööst sündinud konverents leiab aset 25. novembril uues ja moodsas Öpiku konverentsikeskuses.

Esinejad annavad edasi teadmisi büroohoonete kavandamiseks ja jagavad näpunäiteid, kuidas olemasolevast büroost maksimumi võtta.
Lisaks selgitatakse välja, kuidas läbi parema töökeskkonna tõsta töötajate rahulolu ja efektiivsust ning miks ka mitte, meelitada talendid konkurendi juurest „koju“.

Üles astub ka Esplani tegevjuht Kadi Metsmaa, kes räägib oma uue kontori näitel teadusuuringutel põhinevatest julgetest valikutest büroo kavandamisel ja seda konkreetsetest töötajate tüpaažidest lähtuvalt.

Osalema on oodatud ettevõtete haldusjuhid, ärikinnisvara omanikud, büroohoonete arendajad, kinnisvarabüroode ärikinnisvara müügijuhid, ettevõtete juhid, ehitusvaldkonna esindajad ja kõik, kes plaanivad uusi kontoreid osta/rentida.

Osaleja saab:
• teadmisi „Workplace happiness“ olulisusest;
• ülevaate huvitavates kontorilahendustest;
• kuulata erinevaid kogemuslugusid;
• näiteid Eesti riigi büroopindade kavandamisest;
• infot ühistöötamise trendidest maailmas;
• teada, kuidas sisekliima produktiivsust mõjutab;
• analüüsi uusimast büroohooneid puudutavast WELL sertifikaadist;
• nõuandeid „õnneliku“ töökoha kujundamiseks;
• võimaluse esitada küsimusi oma ala tippudele ning praktikutele ja kohtuda paljude valdkonna spetsialistidega.

Registreerimine ja rohkem infot esinejatest ning päevaprogrammist leiad veebilehelt https://pood.aripaev.ee/workplace-happiness.

Esplani uus kontor Ülemiste järve ääres

2018.04.17

Esplan on alates veebruarist 2018. a kolimas oma uude büroosse aadressil Järvevana 7b, Tallinn.

Meie uus büroo on projekteeritud võttes arvesse parimaid praktikaid tööruumide kujundamisel ning lähtudes meie enda töötajate soovidest ja vajadustest.

Uus büroo asub mugavalt ligipääsetavas kohas Järvevana tee ääres, Ülemiste järve poolsel alal. Maja ühel küljel avaneb kaunis vaade männimetsale, teiselt poolt vaade Tallinnale täiesti uue nurga alt.

Büroohoone on Eesti üks rohelisemaid, A- energiaklass ja innovaatilised tehnosüsteemide lahendused. Maakütte ja hoone puhul on kasutatud innovaatilist TABS Concepti, tegemist on termoaktiivse hoonega. Arendajaks on Hepsor ja ehitajaks Mitt & Perlebach.

Esplani kontor asub hoone kõrgemail, 5. korrusel ja seal on 40 tänapäevast, “Õnnelik töötaja” kontseptsioonile vastavalt kujundatud töökohta. Parkimine kontori juures on tasuta ja kontorisse pääseb ka mugavalt kergliiklusteed pidi, hoones on lisaks ka jalgrataste hoiuruum.

Meie kontoris on vaiksed, poolavatud tööalad, millele on täienduseks rohkelt suuremaid ja väiksemaid koosolekuruume. Töötajate heaolu on meile oluline, selleks on meil püstiasendisse reguleeritavad töölauad ja võimalus eralduda töötama “vaiksesse ruumi”. Lisaks oleme kujundanud mugava puhkeala, kontoril on katuseterrass ja seal asuv saun.

Esplan rääkis ehitustehnoloogia seminaril IPT projektidest

2017.05.09

‘Hold The Date’
Construction Technology Seminar 30th of May
In partnership with HML Project Management, Lift 99, Esplan Architects & Leansite app
(This is a free to attend event)

Time: 18.00 – 20.00

Location: Lift 99, Telliskivi 60a, Tallinn

Topics: BIM (Building Information Technology)
IPD (Integrated Project Delivery) & Construction Technology

Speakers: Leo O’Neill; CEO HML Project Management, Kadi Metsmaa; CEO Esplan Architects & Annika Salak; Leansite

To confirm your attendance, please email Rachel@hml.ee
before 28th of May

Supported by the Embassy of Ireland, Estonia and Enterprise Ireland

NB! Seminar on inglise keelne

Energiatõhususe arenedes on aeg tegeleda hoone sisekliimaga

2017.05.09

Ajakirja Ehitaja 2017. aasta aprillikuu numbris on võimalus lugeda Erkki Seinre poolt kirjutatud artiklit sisekliima olulisusest.

Kui hoonete energiatõhusus saab tähelepanu regulaarselt, siis hea sisekliima tagamine on jäänud tagaplaanile. Artikkel püüab lugeja teadvusse tuua sisekliima olulisust kasutades selleks majanduslikku arvutust.

Näitena on kasutatud büroohoonet. Võrdluse koostamisel on arvestatud nii erinevate kontorite ülesehitusega kui eri palgatasemetega töötajatega. Joonisel toodud numbrid ja nende võrdlus näitavad selgesti kui suur potentsiaal on sisekliima valdkonnas kasutamata. Toodud numbrilised väärtused on leitud kasutades sisendina teadusuuringutes tuvastatud objektiivseid korrelatsioone ventilatsiooni õhuvooluhulga suurendamise ja sellest tingitud kõrgema tööviljakuse vahel. Arvestades, et tööjõukulud moodustavad ühe kontorihoone aastastest kuludest ligi 80%, ei tohiks tulemused nii uskumatud paista.

Artiklit kokkuvõtvalt kommenteerides võib öelda, et lisaks energiatõhususele on oluline – antud artikli tulemuste kohaselt isegi olulisem! – vaadelda sisekliima klassi. Esplan OÜ võib veendunult väita, et meie ettevõttes on olemas kompetents tuvastamaks iga konkreetse ettevõtte potentsiaalne võit tänu suuremale tööviljakusele ning sellega kaasnevad energiakulud.

Ehitaja_2