Esplani uus kontor Ülemiste järve ääres

2017.08.21

Esplan on alates veebruarist 2018. a kolimas oma uude büroosse aadressil Järvevana 7b, Tallinn.

Meie uus büroo on projekteeritud võttes arvesse parimaid praktikaid tööruumide kujundamisel ning lähtudes meie enda töötajate soovidest ja vajadustest.

Uus büroo asub mugavalt ligipääsetavas kohas Järvevana tee ääres, Ülemiste järve poolsel alal. Maja ühel küljel avaneb kaunis vaade männimetsale, teiselt poolt vaade Tallinnale täiesti uue nurga alt.

Büroohoone on Eesti üks rohelisemaid, A- energiaklass ja innovaatilised tehnosüsteemide lahendused. Maakütte ja hoone puhul on kasutatud innovaatilist TABS Concepti, tegemist on termoaktiivse hoonega. Arendajaks on Hepsor ja ehitajaks Mitt & Perlebach.

Esplani kontor asub hoone kõrgemail, 5. korrusel ja seal on 40 tänapäevast, “Õnnelik töötaja” kontseptsioonile vastavalt kujundatud töökohta. Parkimine kontori juures on tasuta ja kontorisse pääseb ka mugavalt kergliiklusteed pidi, hoones on lisaks ka jalgrataste hoiuruum.

Meie kontoris on vaiksed, poolavatud tööalad, millele on täienduseks rohkelt suuremaid ja väiksemaid koosolekuruume. Töötajate heaolu on meile oluline, selleks on meil püstiasendisse reguleeritavad töölauad ja võimalus eralduda töötama “vaiksesse ruumi”. Lisaks oleme kujundanud mugava puhkeala, kontoril on katuseterrass ja seal asuv saun.

Esplan rääkis ehitustehnoloogia seminaril IPT projektidest

2017.05.09

‘Hold The Date’
Construction Technology Seminar 30th of May
In partnership with HML Project Management, Lift 99, Esplan Architects & Leansite app
(This is a free to attend event)

Time: 18.00 – 20.00

Location: Lift 99, Telliskivi 60a, Tallinn

Topics: BIM (Building Information Technology)
IPD (Integrated Project Delivery) & Construction Technology

Speakers: Leo O’Neill; CEO HML Project Management, Kadi Metsmaa; CEO Esplan Architects & Annika Salak; Leansite

To confirm your attendance, please email Rachel@hml.ee
before 28th of May

Supported by the Embassy of Ireland, Estonia and Enterprise Ireland

NB! Seminar on inglise keelne

Energiatõhususe arenedes on aeg tegeleda hoone sisekliimaga

2017.05.09

Ajakirja Ehitaja 2017. aasta aprillikuu numbris on võimalus lugeda Erkki Seinre poolt kirjutatud artiklit sisekliima olulisusest.

Kui hoonete energiatõhusus saab tähelepanu regulaarselt, siis hea sisekliima tagamine on jäänud tagaplaanile. Artikkel püüab lugeja teadvusse tuua sisekliima olulisust kasutades selleks majanduslikku arvutust.

Näitena on kasutatud büroohoonet. Võrdluse koostamisel on arvestatud nii erinevate kontorite ülesehitusega kui eri palgatasemetega töötajatega. Joonisel toodud numbrid ja nende võrdlus näitavad selgesti kui suur potentsiaal on sisekliima valdkonnas kasutamata. Toodud numbrilised väärtused on leitud kasutades sisendina teadusuuringutes tuvastatud objektiivseid korrelatsioone ventilatsiooni õhuvooluhulga suurendamise ja sellest tingitud kõrgema tööviljakuse vahel. Arvestades, et tööjõukulud moodustavad ühe kontorihoone aastastest kuludest ligi 80%, ei tohiks tulemused nii uskumatud paista.

Artiklit kokkuvõtvalt kommenteerides võib öelda, et lisaks energiatõhususele on oluline – antud artikli tulemuste kohaselt isegi olulisem! – vaadelda sisekliima klassi. Esplan OÜ võib veendunult väita, et meie ettevõttes on olemas kompetents tuvastamaks iga konkreetse ettevõtte potentsiaalne võit tänu suuremale tööviljakusele ning sellega kaasnevad energiakulud.

Ehitaja_2

Õppereis Californiasse

2016.11.18

Esplani tegevjuht Kadi Metsmaa osales Eesti Digitaalehituse klastri õppereisil Californiasse, kus külastati erinevaid ehitusettevõtteid (Boldt, Hathaway Dinwiddie) ja avaliku sektori asutusi (Los Angeles City Planning Department), ülikoole (South California Institute of Architecture, Stanford University) ning iduettevõtteid (Verisurf Software, Flux, Brick & Mortar VC), kes kõik tegelevad ehitusvaldkonna innovatsiooniga.

Õppereisi eesmärgiks oli näha ja tundma õppida USA Läänerannikul ehitussektoris kasutusel olevaid parimaid praktikaid, et olla valmis Eestis esimeste seas uudseid ja efektiivsemaid lahendusi katsetama ja kasutusele võtma.

Nägime, et IT on saanud oluliseks osaks ehitussektorist ja sellega seonduvad kompetentsid on oluline osa valdkonna tööjõu ettevalmistusest ülikoolides. Samuti on vajalik ettevõtete valmisolek katsetada uusi tehnoloogiaid ja vajadusel jõuliselt neile üle minna, et vabaneda sektorile omasest ebaefektiivsusest.

Saime kinnitust, et edukate projektide elluviimine on otseses sõltuvusest koostöö kvaliteedist; seda nii alltöövõtjate ja peatöövõtjate vahel, aga eelkõige annab olulise efekti koostöö tellijaga ja tegutsemine ühe eesmärgi nimel.

Esplan on rakendamas uusi koostöömudeleid projekteerijate ja ehitajate ning tellija vahel, selleks saime inspiratsiooni ning mitmeid näiteid toimivate meetodite kohta.

Esplan osales Kopenhaageni lõunasadamasse planeeritava kaasaegse kiriku arhitektuurikonkursil

2016.11.08

2. novembril 2016 avalikustati Taani Kopenhaageni lõunasadama piirkonda planeeritava modernse kiriku arhitektuurikonkursil osalejate tööd ning kuulutati välja võitja . Konkursi võitis Taani arhitektide JAJA ARCHITECTS töö nimega Taevas ja Meri. Esplani nägemus märgiti ära kui üks enim diskussiooni tekitanud võistlustöödest ning oli arutelu all žüriis kuni lõpliku otsuse tegemiseni. Kokku esitas konkursile oma arhitektuurse nägemuse 114 meeskonda, kellest 53 on Taanist väljastpoolt. Esplan oli ainus osaleja Baltimaadest.

Võistlustöö autoriteks on arhitektid Lauri Eltermaa, Urmo Mets, Anne Piirsoo ja Kaur Talpsep. Akustilise lahenduse loomisele panid õla alla spetsialistid Akukonist (Henrik Möller, Gerda Kaasik, Marko Ründva). Konstruktiivse lahenduse toimivust analüüsis Esplani ehitusinsener Jaanika Saar ning energiatõhusust Esplani energiatõhususe spetsialist Erkki Seinre. Esplani osalemist konkursil toetas EAS.

Esplani esitatud võistlustööd saab vaadata siit

Kõiki konkursile esitatud töid saab vaadata siit

Maailmaklassi innovatsioon
USA tippülikoolid

Esplan osaleb Digitaalehituse klastri õppe- ja kontaktreisil USA Läänerannikule

2016.09.08

Õppereisi eesmärk on tutvuda USA ehitussektori juhtivate ettevõtete parimate praktikatega ja kuulata tulevikuvisiooni ehitusturu arengutest. Kohtutakse ka tippülikoolide esindajatega, kes juhivad käesoleval hetkel innovatsiooni projekteerimise, ehituse ja kinnisvaraarenduse valdkonnas. IT ja ehitustehnoloogia areng on muutmas traditsioonides püsivat ehitussektorit. Esplan on nende edumeelsete projekteerimisvaldkonna ettevõtete seas, kes uutmoodi tegutsedes klientidele oma ajast ees olevaid lahendusi ja protsesse võimaldavad.

Esplani projekteeritud Võru Riigigümnaasium on Aasta Ehitusprojekti nominent

2016.09.07

Võru Riigigümnaasium valiti 2015. aastal Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud Aasta Ehitusprojekt 2014/2015 konkursil viie nominendi hulka. Žürii poolt lõppvooru valitud ehitisi ühendavad märksõnad: energiatõhusus, innovaatilisus ja keskkonnast hoolimine.

Esplan osales Prantsusmaal Cannes’is maailma suurimal kinnisvaramessil

2016.09.06

MIPIMi rahvusvaheline erialamess toob kokku mõjukaimad kinnisvara, arhitektuuri, kohaturunduse ja investeeringute ala asjatundjad üle maailma. 2017. aasta MIPIMil tutvustab Esplan laiemale avalikkusele uut teenusepaketti, mis on suunatud kinnisvaraarendajatele ja ehitusteenuseid pakkuvatele ettevõtetele, kes soovivad saavutada märkimisväärset rahalist kokkuhoidu.

Esplan kasvab koostöös EASiga

2016.09.06

EAS usub Esplani ambitsioonikatesse plaanidesse ning võimaldab omalt poolt selleks mitmekülgset tuge. Täna teeb Esplan EASiga koostööd kolme meetme raames, mis loovad võimekust sisenemiseks eksportturgudele ja arendada uusi teenuseid.